„MOJE ČOSI“: O ďalší level vyššie s Oľgou Tominou!

Mali ste niekedy pocit, že ste si všetko v živote privolali? Ja áno! Dokonca som o tom presvedčená. Stačí veriť. A JA verím?, verím, že sny sa môžu stať skutočnosťou?, že sila myšlienky funguje, aj keď niekedy mám pocit, že sociálne siete sú dnes silnejšie ako celý vesmír?

Pamätám sa presne na ten moment asi rok dozadu, keď som si pozerala instagram a natrafila som na Oľgu Tominu – makeup artistku z Bieloruska, ktorej práca ma úplne dostala. Makeup-ku, ktorú sledujú a uznávajú špičkoví artisti. Jej vnímanie krásy, jej kreativita, jej kompozícia farieb, jej precíznosť a perfekcionizmus, jej dôraz na detail…a vlastne jej výsledná práca, kde celkový look je zakaždým iný a zakaždým pre mňa fascinujúci. Jasné, že som jej hneď napísala a potom ešte ďalšie dva týždne som sa snažila s ňou skontaktovať, no a samozrejme žiadna odpoveď. Nevadí, veď všetko má svoj čas a my dve sa ešte stretneme?Jednoducho som to cítila. Tá intuícia, to presvedčenie v ten moment bolo tak silné, že som jednoducho vedela, že je to len otázka času. No a pre mňa kozorožca je trpezlivosť najmenej?

Akoby to bolo do roka a do dňa! Oľga Tomina, na ktorej kurzy sa čaká aj 2-3 roky (ako nám sama povedala) organizuje „Master Class kurz“ v Prahe! Neskutočné pocity! Absolventi z Talianska, Rumunska, Rakúska, Poľska, Ruska, Británie, Francúzska, Srbska a moja maličkosť z východného Slovenska?„Ta neber to“??

Krásna baba s prirodzenou autoritou, znalosťami a zručnosťami, perfektný učiteľ, mentor a ešte aj vtipná?Nechcem opisovať celý priebeh kurzu, ale určite chcem povedať, tá žena ma nesklamala. Okrem toho má neskutočnú energiu, istú vznešenosť, aj keď svojský prejav a o jej zručnostiach a práci ani nehovorím. Mňa doslova a do písmena fascinovalo, ako sa hrá s farbami, s pleťou, so samotnou modelkou. Miestami som dokonca mala pocit, akoby jej ruky tancovali podľa nejakých tónov, ktoré počula iba ona. Neuveriteľne ladné ťahy a ako som spomenula, tá kompozícia farieb…. žiadne pravidlá, žiadne limity, žiadne šablóny… Viedol ju jednoducho pocit, čo ma naozaj potešilo, pretože keď líčim, vnímam to rovnako. A okrem toho mi potvrdila mnoho iných vecí, ktoré som sa naučila v praxi?

Ďakujem za možnosť, ďakujem za účasť. O ďalší level vyššie?

Samozrejme mám uložené ďalšie mená artistov, ku ktorým sa postupne dostanem?

ALE! Všetko má svoj čas?

 

Pridaj komentár