„MOJE ČOSI“: Strach má veľké oči, make-up ešte väčšie

Ešte nedávno som bola presvedčená, že na to, aby som mohla odovzdávať svoje zručnosti a znalosti jednoducho nemám. Keď s pohárom vína sedím na terase a môj chod myšlienok spočíva v tom, ako a prečo to nepôjde, keď každá moja myšlienka, či nápad bol hneď znegovaný. Myslím, že mám dostatočnú sebareflexiu, aby som mohla zakaždým objektívne zhodnotiť do čoho sa púšťať a naopak, do čoho nie. Mnohým veciam nerozumiem, mnoho vecí neovládam, ale ak človek zneguje aj to čo vie, v čom je dobrý, čo môže rozvíjať a zdokonaľovať sa….??? Strach, ne-se-ba-dôvera, ktorá vám dá 1000 dôvodov prečo nie, ktoré si samozrejme logicky zargumentujete a ani jeden prečo áno.

Lenže, keď som s pomocou kompetentných ľudí zvládla vybaviť „akreditáciu“, tak aj môj prvý, akreditovaný kurz bolo už na čase spustiť. Dnes si už netrúfam strieľať naslepo, teda aspoň nie v tom čo chcem urobiť na 100%. A preto som rada a vďačná za každú recenziu vás žien, ktorá mi dodala odvahu a práve tú SEBADÔVERU, ktoré nie len mojej prvej absolventke, ale AJ MNE pomohli úspešne ukončiť ten akreditovaný kurz.

Tréma, strach, či to zvládnem, keď sa odo mňa očakáva 100%. Neznesiem ten moment, keď pocítim akýsi balans, ktorý ma začne ovládať a ja strácam pôdu pod nohami. Ibaže by šlo o motýle v bruchu, ktoré sa prejavujú skrz nervový systém a hormóny??Paradoxne mi ale dodalo istotu uvedomenie, že toto je pre mňa vabank. Buď to úplne pose…m, alebo pokračujem ďalej. Mám ale to šťastie, že za mnou a mojimi službami chodia „VYVOLENÉ?“ – všetky ženy, ktoré chápu, že občas balansovať v živote je úplne prirodzené, a že tréma môže byť indikátorom zodpovednosti a rešpektu.

Hela – absolventka kurzu, bola na tom absolútne rovnako, keďže svoje znalosti a zručnosti vnímala, ako nedostatočné. A pritom sa aj ja od vás môžem učiť niečo nové, niečo si osvojiť, pochytiť. Nakoniec po troch dňoch informácií, práce, smiechu som mohla len skonštatovať, že jej pocity boli absolútne neopodstatnené, pretože jej práca, chtíč a samotný progres počas tých troch dní hovorili za všetko. Či už čo sa týka techniky, či jej vnímania krásy ako vizážistu, či kreativity, či samotnej zručnosti?

V závere, aj tak je podstatný výsledok?a spokojnosť klienta?

Myslím, že sme to zvládli obe, každá to svoje?

Takže dievčatá ÁNO!!! STRACH MÁ VEĽKÉ OČI, ALE MAKEUP EŠTE VAČŠIE!

Teším sa na vás?

Pridaj komentár