„MOJE ČOSI“: Z Mallorcy

?Holaaaa. Que tal segňorita???? – presne takto ma/nás všade uvítali v španielskej Mallorce, kde sme si s mojimi dievčatami boli užiť babinec?
S úsmevom od ucha k uchu, s rozžiarenými očami, jednoducho pozitívne naladení a vždy s dobrou náladou? A toto ja môžem. Toto ma baví vlastne všade, kam prídem. Najprv som z toho mala zvláštny pocit, pretože tu doma na to veľmi zvyknutá nie som. Nie, že by sme sa nedokázali smiať, baviť sa a užívať si život, ale usmiať sa len tak, pre nič-za nič a navyše na ľudí, ktorých nepoznáme, myslím, že s týmto máme akýsi problém. Neviem, či je to našou mentalitou, či tým, že každý stále niečo rieši….a možno je to len tým, že nemáme toľko vitamínu D po celý rok, ktorý nám dodáva práve TEN hormón šťastia? Aaaale aj ja som Slovena, takže aj môj pohľad na tento ich prejav bol s akýmsi predsudkom….,ktorý ale netrval dlho a naozaj s dobrým pocitom a hlavou ako hamburger som sa usmiala späť?
A priznám sa, že ženám obzvlášť. Prečo? – my ženy sme vždy boli sokyne. Pre niekoho hlúposť, pre mňa fakt! Ja sama mám za sebou nie jednu skúsenosť, kedy som od ženy pocítila akýsi boj s mojím JA. A prečo vlastne? Kvôli čomu? – vlasy?, šaty?, postava?
Ani jedna sa mi ale nepozrela do očí, ktoré povedia vždy najviac. Pretože aj ja dokážem byť smutná, melancholická, či naopak šťastná a vysmiataaaaa??
….a ako sme si tak jedno poobede dali kávičku na dovči s mojou BFF Reny v tej istej kaviarni, všimla som si, ako sa na mňa čašníčka pozerá a usmieva sa pri tom. Ale až pri odchode mi povedala: „me gustan las mujeres guapas y sonrientes“? – (páčia sa mi pekné a usmiate ženy)? A musím povedať, že toto bol pre mňa jeden z naj komplimentov, aký som dostala. A myslím, že každú z nás to poteší viac, ako keď nám lichotí chlap?
Dámy, ženy, dievčatá! Každá z nás chce byť krásnou, charizmatickou a príťažlivou. AJ JA!!! Však sme ženy! A toto je dostatočný dôvod! Aj ja si rada zacvičím, nech sa udržiavam vo forme, každé ráno po chutnej káve a sprche urobím makeup, upravím vlasy, či stojím pred skriňou? Ale ani jedna z týchto vecí nezamaskuje, ak nemáme voči sebe úctu, ak sa nemáme rady, ak sa jednoducho nedokážeme prijať, TAKÉ AKÉ SME!
A vlastne je všetko len uhol pohľadu, ktorý môže byť aj s úsmevom?, pretože ten nás robí najkrajšími a najpríťažlivejšími?
Muchas gracias guapas?

Pridaj komentár